неділю, 23 лютого 2020 р.


Шановні учні 5 - 6 класів! Тримайте завдання - переглянути відео  й запишіть на аркуші шляхи вирішення й запобігання даній проблемі. Максимальний бал - 20.

понеділок, 4 листопада 2019 р.



Клас: 7
  Тема.  Практична робота № 2 . Розділення сумішей
   Мета: Формування ключових компетентностей:
-       дотримуватися правил поведінки учнів у хімічному кабінеті та правил безпеки  під час роботи з лабораторним посудом і обладнанням кабінету хімії;
-       виконувати найпростіші лабораторні операції з нагрівання речовин, розділення сумішей;
-       вміння робити висновки на основі спостережень (за допомогою вчителя);
-       вміння працювати в групі;
-       вміння поводитися з хімічними речовинами, піклуватися про своє життя і здоров’я.
Формування предметних компетентностей:
-       повторити й закріпити знання про чисті речовини і суміші (однорідні, неоднорідні); способи розділення сумішей.
-       формувати вміння виконувати хімічний експеримент, складати звіт про роботу;
-       розвивати вміння спостерігати й описувати спостереження;
-       виховувати почуття відповідального ставлення до виконання завдань.
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Форми роботи: бесіда, практична робота, групова робота, ігровий прийом.
Обладнання та реактиви: лійка, штатив, плоскодонна колба, хімічна склянка, сіль, пісок, тирса, вода, олія, ножиці, фільтрувальний папір, пробірки демонстраційні, спиртівка, піпетки або скляні трубки, ділильна лійка, скляна паличка, магніт.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
    До початку уроку роздаю необхідне обладнання й зошити для практичних робіт, повідомляю тему уроку. Нагадую, що зайві речі потрібно забрати з парти, залишити тільки видане обладнання.
Об'єдную учнів в групи за допомогою різнокольорових ниток, що зав'язані між собою по 4.
 ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності
- Де в житті ми зустрічаємо суміші? Наведіть приклади.
- Чим відмінні суміші від чистих речовин?
- Які бувають суміші?
 - До чистих речовин чи сумішей віднесемо  NaCl, O2? (формули ще не вивчали – випереджувальне навчання). Чому?
- Перевіримо ваші знання, виконавши інтерактивну вправу ( у кожного на парті нетбук, виконуємо завдання, я оцінюю правильність).
Вправа learningapps на розподілення чистих речовин та сумішей.
 - Навіщо треба вміти розділяти суміші?
- Які методи розділення сумішей ви знаєте?
- Пригадайте фізичні властивості кухонної солі і піску. Які з них ви можете використати для розділення суміші? Запропонуйте послідовність дій.
ІІІ. Проведення практичної роботи.
1.     Організація учнів до практичної роботи.
- Отже, наше завдання на сьогодні – розділити суміш, яка перед вами. Що ви бачите? Так, це суміш піску, солі та тирси. Ви сказали, що сіль розчинна у воді, пісок осідає у воді. А що можете сказати про тирсу? Який пункт потрібно додати до послідовності дій?
             2. Інструктаж з правил техніки безпеки в хімічному кабінеті.
 - Перш ніж почати роботу, пригадаємо правила техніки безпеки. Найголовніше  і найперше правило яке? ( не починати роботу без дозволу вчителя) (Правила зображаю символами на фліпчарті)
- Друге правило? (працювати в спеціальному одязі та гумових рукавицях).
- З чим будемо працювати? (обережно – скло!)
- А які правила поводження з нагрівальним приладом?
- Після виконання роботи - …(прибрати робоче місце)
             3. Інструктаж про проведення практичної роботи: (Запис в журнал з техніки безпеки, підписи учні не ставлять, записую самостійно перед уроком).
- Отже, перед вами суміш, обладнання, інструкція. Розділіть її, використовуючи, обладнання та реактиви, які є у вас на столі. Свої  спостереження запишіть в таблицю з алгоритмом дій.
             4. Виконання практичної роботи.
Дослід показує спочатку вчитель, а потім виконують учні. На дошці виведено інструкцію, яку склали ми всі разом.
Метод  розділення
Порядок виконання
Що спостерігали?
1.
Розчинення суміші солі і піску, тирси.
Налийте в з сумішшю склянку води. Ретельно розмішайте вміст склянки скляною паличкою.

2.
Відстоювання суміші.
Після розмішування зачекайте кілька хвилин. Обережно збираємо тирсу.

3.     Складання паперового фільтра
Складаємо паперовий фільтр, змочуємо чистою водою стінки лійки, щоб добре сів фільтр.
4.
Фільтрування.
Вкладіть фільтр в лійку. Змочіть лійку водою. Помістіть лійку в кільце штатива. Підставте стакан під лійку. Зливайте каламутний розчин по паличці на фільтр (доливати слід невеликими порціями).
У склянці збирається прозора рідина - фільтрат. Це чистий розчин солі у воді. Нерозчинна домішка (пісок) залишається на фільтрі.
5.
Випаровування.
Для відділення солі від води помістіть трохи фільтрату в порцелянову чашку і нагрівайте її, помішуючи розчин скляною паличкою, до тих пір, поки на дні чашки не залишиться біла суха сіль.


4.     Складання висновку до практичної роботи й заповнення таблиці - звіту - 1, 2, 4 колонка попередньої таблиці.
ІV. Підведення підсумків уроку
Бесіда 
        1. Чи досягнуто мету роботи, яку ви ставили перед початком уроку?  Яким чином?
         2. Які труднощі виникали у вас під час  практичної роботи?
Робота в групах із закріплення
  І варіант: суміш води та олії.
 ІІ варіант: суміш дерев'яної тирси та залізної стружки
ІІІ варіант: суміш гранул поліетилену, піску та залізного порошку
ІV варіант: суміш порошку крейди та солі.
     ІV. Домашнє завдання
Вивчити відповідний параграф підручника.
№ 4 стр 51 підручника Григорович О.В. – (Чому не можна виділити жир зі свіжого молока фільтруванням?)
№ 9 (про воду, її якість та відстоювання – знайти інформацію з додаткових джерел)


День екологічного маркування